Види вагонки з дерева, їх особливості та принципи поділу на сорти

Склад вагонки, що користується в Києві великою популярністюНатуральне дерево входить в число найбільш затребуваних матеріалів використовуваних для облаштування стін і стель у житлових, службових приміщеннях. Природна краса і природні властивості деревини допомагають створити затишний інтер’єр і здоровий мікроклімат. А зручний профіль, легкість обробки і нескладна процедура монтажу вагонки спрощують роботи з цим матеріалом.

Профільовані дерев’яні панелі застосовують, як для оздоблення інтер’єру, так і для зовнішнього оформлення. Це відмінний матеріал з унікальною естетикою, яку доповнюють довговічність і міцність. Рівні й акуратні панелі наповнюють кімнату спокоєм і красою натурального дерева.

Вітчизняна промисловість випускає кілька видів дерев’яної вагонки, що відрізняються своїми механічними і декоративними властивостями.

Основні класи дерев’яної вагонки, які найбільш популярні в Україні

Існує два способи класифікації цього матеріалу. Перший – по породі, він більше впливає на декоративні характеристики облаштованої поверхні. Другий тип класифікування – за якістю дерев’яного профілю.

Вагонка може бути виготовлена ​​з листяних (вільха, ясен, осика, липа) або хвойних порід дерев (сосна, ялина, модрина, кедр). Другий вид добре підходить для обробки житлових і господарських приміщень, за винятком саун і лазень. У цих приміщеннях, від спеки, з деревини виділяється смола, поверхня дощок стає липкою і при певних обставинах, без належної обробки, може спалахнути.

Існує чотири основні класи вагонки:

  1. Екстра – вищий сорт. У таких панелей однорідна структура, повністю виключені деформація і будь-які дефекти;
  2. Клас “А” допускає слабку шорсткість і до двох нескрізних тріщин на півтора метра довжини. Але не повинно бути ніяких природних (наприклад, червоточини або обзола), а також виробничих дефектів. Сучки допускаються діаметром до 15 мм, і вони не повинні випадати;
  3. Клас “Б”. Така вагонка може містити білі сучки і тріщини, якщо вони не проходять наскрізь і не виходять в торець. Чорні сучки – діаметром не більше 2 см. На півтора метра довжини може бути два смоляні кишеньки. Також допускаються зміна тону деревини і поява синяви;
  4. Клас “С” пред’являє до вагонки найнижчі вимоги. Допускаються вм’ятини, відколи й різні дефекти виробництва, якщо їх розмір не перевищує шість міліметрів, а загальна площа не займатиме більше 20% поверхні панелі. Нескрізні тріщини можуть бути загальною довжиною до 5% від розміру дошки. Граничні розміри смоляних кишень – довжина до 50 мм., Ширина не більше 5 мм. На одній дошці може бути до чотирьох сучків, діаметр кожного з них не повинен перевищувати 25 мм., якщо вони не випадають.

Вагонка з дерева – економічний і зручний у використанні обшивочний матеріал. Будь-яка поверхня, оброблена дерев’яними панелями, виглядає природно. А різноманітність використовуваних порід і сортів деревини дозволяє підібрати дошку з оптимальним співвідношенням вартості і якості.

Отже, щоб виконати обробку красивим і практичним матеріалом, використовуйте витончені панелі з дерева. А в компанії “Ліс Кодра” можна придбати вагонку будь-якого сорту, необхідного Вам, з доставкою по всій Україні.

Заказать товар


Заказать звонок