Класифікація і види деревянної вагонки

Деревина є одним з найбільш затребуваних оздоблювальних матеріалів, унікальні властивості якого створюють максимально комфортний мікроклімат в будь-якому приміщенні – профіль дерев’яної вагонки використовується як для внутрішньої, так і для зовнішньої обробки приміщень. Володіючи такими прекрасними характеристиками, як міцність, довговічність, краса і економічність дерев’яна вагонка має свою класифікацію, що дозволяє підрозділити цей унікальний матеріал на різні види.

Класифікація дерев’яної вагонки

Вагонку з дерева прийнято класифікувати за нижчою такими ознаками.

По породі деревини вагонка ділиться на виготовлену з хвойних порід (кедр, ялина, сосна, модрина) і виготовлену з листяних порід дерева (липа, осика, вільха, ясен, тощо). Вагонка з хвойних порід використовується практично для всіх приміщень, за винятком бань і саун, де під впливом високих температур вона виділяє смолисті речовини.

По сорту деревини вагонка підрозділяється на чотири класи: «Екстра», «А», «В» і «С»;

Вироби «Екстра» класу не повинні містити серцевини і мати будь-яких деревних пороків. Вагонка «А» класу передбачає відсутність серцевини, з допустимим наявністю на кожних 1,5 метрах довжини дошки одного живого сучка по кромці або лицьової пласті, не більше двох смоляних кишеньок і некрізних тріщин. Сорт вагонки «В» класу на 1,5 метрах довжини може містити не більше двох здорових і двох невипадні сучків розміром до 20 мм, не більше двох смоляних кишеньок і некрізних тріщин.

У виробах «С» класу допускається наявність чотирьох невипадні сучків діаметром до 25 мм; поверхня може мати ненаскрізні тріщини, довжина яких не повинна перевищувати 5% довжини всього виробу; смоляні кишеньки повинні мати довжину не більше 50 мм. і ширину не більше 5 мм; на поверхні можуть бути присутніми механічні пошкодження розміром до 6 мм, окремі плями синяви, смуги і контактна пляма діаметром до 15 см.

Заказать товар


Заказать звонок