Особливості деяких видів деревини

Дуб досить широко поширений в нашій країні, і його деревина відрізняється високою міцністю і стійкістю проти гниття. Вона має дуже гарну текстуру і колір, добре гнеться і досить легко обробляється. Для додання деревині дуба більш високих декоративних якостей, її часто піддають морению або травленню. Під морением розуміють багаторічне витримування його у воді, від чого деревина набуває шовковисту темно-фіолетове забарвлення. Морение збільшує твердість деревини, але при цьому підвищує її крихкість.

Весняний дуб покритий молодим листямДубову кору і тирсу застосовують для просочення інших порід деревини, що змінює їх природне забарвлення. Для цього дерев’яні заготовки витримують у відварі з суміші роздробленої кори і стружки стовбура дуба, насичуючи їх дубильними речовинами. При виборі методу обробки дубового виробу потрібно враховувати, що ця деревина погано приймає спиртові лаки і політуру. Підвищена твердість деревини дуба утрудняє забивання в нього цвяхів і загвинчування шурупів.

Бук по міцності і твердості мало поступається дубу, але він більш схильний до гниття через високу гігроскопічності. Тому вироби з бука не можна тримати в середовищі з підвищеною вологістю. Таке явище називають диханням деревини. Текстура деревини бука відрізняється красою і високими декоративними якостями. Особливо в тангенціальному і радіальному розрізі. Процес сушіння відбувається значно швидше, ніж у інших порід, а тріщин при цьому виходить значно менше. Бук легко колеться, пиляється і обробляється. Його деревина добре гнеться під пором, але полірується насилу.

Ясень текстурою своєї деревини трохи схожий на дуб, але колір її буро-жовтого кольору. Заболонь його чітко відрізняється від ядра. Деревина ясена достатньо тверда і в’язка, тому обробляється з працею, але під паром досить легко гнеться. При сушінні тріскається мало. До недоліків ясена можна віднести його схильність до гниття.

Сосна – дерево жовтувато-червоного або блідо-жовтого кольору, що володіє високою міцністю при невеликій об’ємній масі і легке в обробці. У порівнянні з листяними породами (наприклад, березою і буком), сосна являє собою найбільш м’який матеріал і менше схильна до змін, викликаним впливом вологості. З часом деревина темніє і серцевина різко виділяється. При фарбуванні сосни може бути видна нерівномірність покриття, оскільки ділянки з різною смолистістю і пористістю мають різну ступінь поглинання фарби.

Червоне дерево – під такою назвою на російському ринку продаються різноманітні і разносемейние породи тропічних дерев, що мають загальний колір і, частково, будову деревини. Вони легко обробляються, і хоча відрізняються досить м’якою деревиною, відносяться до вельми популярних столярних матеріалів – навіть не стільки через красу, скільки через значного опору атмосферним впливам і здатності практично не змінювати форму і розмір.

В свежесрубленном стані деревина цінної деревини має жовтувато-червонуватий колір, але з плином часу під впливом повітря і світла темніє, поступово приймаючи коричнево-червоний або малиново-червоний колір з чітко виділяються світлими і темними прожилками.

Ціна і сорт червоного дерева визначаються не родовищем, а красою малюнка його волокон. Розрізняють червоне дерево гладке, смугасте, візерунчасте, вогненне, краплене, вузлувате і т.д. Для позначення всіх так званих порід деревини часто застосовується термін «махагони», який не слід плутати з поняттям “меранті”, що позначає деревину групи порід, поширених у південно-східній Азії.

Забарвлення деревині надають фарбувальні дубильні речовини, що знаходяться в її клітковині. Переважають деревні породи з теплими відтінками (жовті, охристі, червоні, червоно-коричневі, коричневі), але зустрічаються зелені, сині, фіолетові і чорні породи деревини.

Жовтий колір має деревина ялини, ялиці, липи, берези, осики, граба та ін. Всі ці породи відрізняються між собою широким спектром відтінків (від білувато-жовтого до жовто-червоного).

Бурий колір властивий деревині кедра, тополі, бука, модрини, вільхи, груші, сливи та ін.

Коричневі відтінки мають волоський горіх, черешня, яблуня.

Фіолетовий колір є відмінною рисою бузку та ядра бирючини.

Заказать товар


Заказать звонок