Вибираємо пиломатеріали з розумом – високої якості, без зайвих фінансових витрат

Якісні пиломатеріали, що зберігаються на складі в належних умовахПрактично в будь-якому виді будівництва, незалежно від масштабу і складності, використовуються пиломатеріали. Вони оптимальним чином поєднують легкість обробки, міцність, гарний вигляд і екологічну безпеку для людини та оточуючого її середовища.

Пиломатеріали – продукт поздовжнього розпилювання колод дерев з наступним поперечним і поздовжнім розрізом фрагментів на частини потрібного розміру. В сучасних пиломатеріалів завжди є дві площини, розташованих строго паралельно.

Промисловість України випускає великий асортимент пиломатеріалів. У кожного різновиду є своє призначення, форма, профіль, міцність і інші механічні характеристики. Щоб вибрати відповідні пиломатеріали для вирішення Ваших задач, оптимальним чином, потрібно розбиратися у всіх видах цих заготовок з деревини.

Основні види пиломатеріалів Найбільш затребуваних в Україні

Існує кілька способів класифікації пиломатеріалів, в залежності від типу отримання, розмірів, якості поверхні і необхідності в додатковій обробці.

Важливим є поділ пиломатеріалів по типу кромки:

  1. Необрізні дерев’яні матеріали, що були отримані після розпилу колоди. Окремі їх торці, це поверхня колоди (обзол), нерівна і неакуратна;
  2. У напів обрізних пиломатеріалів одна кромка опилена перпендикулярно до основної площини, а друга залишилася обзолом;
  3. Обрізані пиломатеріали, що обпилені з усіх боків, або фрагменти з залишками поверхні колоди, які не перевищують допустимий розмір.

Другий спосіб угрупування заснований на формі перерізу і пропорціях його сторін:

  1. Бруси – вид пиломатеріалів розрахованих на велике навантаження (наприклад, крокви, стовпи). Розмір будь-якого боку перерізу бруса повинен бути більше 100 мм.;
  2. Бруски мають товщину менше 100 мм і ширину, що не перевищує подвійну товщину. Це універсальний матеріал використовуваний для вирішення безлічі завдань в будівництві, виготовлення тари або виробництва меблів;
  3. Дошки, мають товщину в межах 100 мм. і ширину, більшу, ніж дві товщини. Це поширений матеріал, який використовується в меблевій промисловості, будівництві та застосовується для спорудження допоміжних конструкцій.

Важливими критеріями оцінки пиломатеріалів є якість їх обробки і чистота масиву дерева:

  • Якість розпилу. У це поняття входить відсутність відколів і вибоїн, відхилень від номінальної товщини, ширини або довжини;
  • Наявність сучків – основ гілок, що залишилися в дошці або брусі. Цей дефект впливає на зовнішній вигляд і міцність пиломатеріалу. Чим менше сучків на метр довжини, тим якіснішим вважається придбаний матеріал;
  • Тріщини значно знижують міцність і цілісність пиломатеріалів, а також ускладнюють їх чистову обробку;
  • Відсутність геометричних деформацій. У якісному матеріалі не повинно бути викривлення, поздовжніх або поперечних вигинів, скручування. Такі дефекти можуть з’являтися внаслідок порушення режимів сушки.

Від вказаних параметрів залежить зовнішній вигляд конструкцій або виробів з пиломатеріалів, а також їх міцність і довговічність.

Пиломатеріали важливі для якісного будівництва всіх видів, це міцний, довговічні і практичний матеріал з безліччю способів використання. І будь-який різновид пиломатеріалів можна купити, з доставкою по Україні, в компанії “Ліс Кодра”.

Заказать товар


Заказать звонок