Порівняння стрічкового і дисккового розпилу

При виборі лісопильного устаткування найбільш часто задається питання – яке лісопиляння вибрати: стрічкове або дисковий? І це цілком обгрунтовано, оскільки прямо вплине на продуктивність і отриманий прибуток. Для прийняття оптимального рішення необхідно добре розуміти, в чому відмінності та переваги цих видів лісопиляння.

1 Загальний обсяг виробленого пиломатеріалу

Стрічкове пиляння забезпечує товщину пропилу 1.5-3 мм., в той час як дисковий відправляє в опил 6-9мм з кожного пропила. Якщо, наприклад, взяти колоду діаметром 26 см. і розпустити його за допомогою дискового пиляння на пиломатеріал товщиною 27 мм., то на виході при 9-ти пропилах вийде 8 дощок. Витрата в опил складе 54 мм. деревини. При виробництві аналогічного пиломатеріалу на стрічкопильному верстаті і при тих же 9-ти пропилах витрата складе максимум 27 мм. деревини. Т.е. на стрічечці ми отримуємо одну додаткову дошку з кожної колоди. Або при пилянні 6 метрового пиловочного сировини зі швидкістю 6 колод в хвилину виробляємо додатково близько 8.5 м3 пиломатеріалу на годину (або один додатковий вагон дошки в зміну).

2. Обсяг виробництва сортового пиломатеріалу

Склад пиломатеріалів розташований в КиєвіЗалежно від оброблюваної породи і виду кінцевого продукту ці два види лісопиляння можуть давати на виході велику різницю в обсязі виробленого високосортного пиломатеріалу. Наприклад, при виробництві березового пиломатеріалу дуже важливо отримати максимальний вихід високосортної дошки (з мінімальною кількістю вад).

На дисковому пилянні колоду оцінюється лише по діаметру і розпилюється за заданою схемою, за допомогою якої звичайно можна домогтися високого виходу сортовий дошки, але цей результат, приблизно до 20%, завжди буде все гірше, ніж при використанні стрічкопилкових установки. При розпилі на стрічкової установці оператор верстата покладається не тільки на схему розкрою, але ще візуально оцінює кожну колоду. Колода при цьому крутиться і після кожного різу оператор вибирає для розпилу кращу поверхню – з бездефектной деревиною.

3. Розмір пиловочного сировини

Це ще один важливий фактор при виборі того чи іншого типу обладнання. Помилковим є досить

поширена думка про те, що на стрічкових верстатах має сенс розпилювати тільки великі діаметри. Так, дійсно, великі діаметри раціонально, а часом і технічно можливо розпустити тільки на стрічкопилкових верстатах. Але що стосується маленьких діаметрів колоди, то стрічкова пилорама і в цьому випадку виграє порівняно з дисковою. При невеликих діаметрах отримати високу якість і сорти і так складно, тому необхідно економити на кожному пропиле, що досягається за рахунок застосування стрічки.

Ось простий арифметичний розрахунок різниці у виході на дисковому і стрічковому пилянні

Дискове Стрічкове

Обсяг сировини на місяць 4000м3 (або 26315 колод)

Діаметр пиловочника, мм 200 (̴ 70% від загального обсягу)

Розміри дошки (товщина х ширина х довжина), мм.: 28 х 82 х 4000

Ширина пропила, мм.: 6.4 2.4

Кількість дощок * 5,8 → 5 6,4 → 6

Обсяг дошки 28мм.х82мм.х4м = 0,0092м3

* Кількість дощок = діаметр / (товщина дошки + ширина пропила).

Позитивна різниця в обсязі дошки отриманої при стрічковому лесопилении в порівнянні з дисковим:

кількість колод х різницю в кількості дощок х обсяг однієї дошки = 26315х0,6х0,0092м3 = 145м3.

При цьому сьогодні середньозважена ціна березової дошки 190 доларів. В сумовому грошовому вираженні позитивна різниця при стрічковому пилянні складе 27550 доларів на місяць, а на рік – 330600 доларів. Різниця досить відчутна.

Відмінностей між стрічковим і дисковим пилением багато, але основою у виборі повинно, звичайно ж, є розуміння того, що буде вироблятися на цьому обладнанні.

Якщо це буде хвойне лісопиляння з виробництва будівельної або оздоблювальної дошки у великих обсягах, то звичайно вибір краще зробити на дисковому лесопилении. Якщо хвойний пиломатеріал використовуватиметься в меблевій промисловості, тобто потрібен буде максимальний вихід високосортної дошки або необхідна дошка однорідна за кольором і текстурою, то в цьому випадку стрічкове пиляння покаже кращий результат.

Стрічкове лісопиляння завжди переважніше при роботі з твердими породами, винятком може бути тільки виробництво палетної, каркасної або іншої низькосортної продукції.

Вибір типу лісопильного устаткування залишається за вами, а ми підведемо підсумок: при використанні стрічкового лісопиляння більше об’єм виходу і високосортного пиломатеріалу. Основні переваги дискового лісопиляння – використання менш кваліфікованого персоналу і більш високі швидкості пиляння. Хоча це твердження відносно. Хочете в цьому переконатися – тоді запрошуємо вас відвідати заводи і побачити, як стрічечки працюють зі швидкістю 120 метрів на хвилину.

Заказать товар


Заказать звонок