Сушка пиломатеріала

Важливим аспектом є вологість деревини. Так в будівництві будинків допускається використання свежеспіленних матеріалів, а от для продукції меблевого виробництва використовують виключно якісно просушену деревину. Природно, що трудо – і енерговитрати, пов’язаними з сушінням пиломатеріалів підвищують їх кінцеву вартість, але обійтися без них в деяких випадках виявляється проблематично.

Добре просушені пиломатеріали зберігаються на складіПиломатеріали природної вологості (від 35 до 80%) схильні до поразки грибкових і гнильних мікроорганізмів. Слід знати, що такий пиломатеріал, особливо укомплектований в щільні пакети і в теплу пору року особливо, може прийти в повну непридатність в Протягом усього лише кількох днів. Цей фактор робить неможливим не те що використання, але і транспортування пиломатеріалів природної вологості на досить великі відстані. Якщо відповідно до умов поставки пиломатеріали повинні бути відтранспортувати на значні відстані, то вміст вологи доводиться до рівня т. н. “транспортної вологості”, тобто нижче 22%. Для того, щоб добитися такого показника, пиломатеріали просушують природним шляхом відповідно до ГОСТ 3808.1-80 “Пиломатеріали. Атмосферне сушіння і зберігання”.

Пиломатеріали транспортного рівня вологості Ви можете застосовувати на не надто відповідальних будівельних ділянках, а також для виготовлення тари, транспортних піддонів і пр. Для того, щоб виготовити більш якісну і дорогу будівельну або оздоблювальну конструкцію, пиломатеріали сушать примусово в спеціальних сушильних камерах. Залежно від призначення пиломатеріалу вологість, що досягається в процесі камерної сушки, може коливатися в межах 6 – 14%. Якісна сушка проводиться в суворій відповідності з ГОСТом 19773-84 “Пиломатеріали. Режими сушки в камерах  періодичної дії“.

Заказать товар


Заказать звонок