Будинки з дубовим каркасом: що з себе уявляють і в чому їх особливості?

Будівництво дерев’яних заміських будинків сьогодні є більш популярним в Україні, ніж зведення аналогічних споруд з цегли. Також варто відзначити, що серед споруд з дерева найбільшим попитом, згідно зі статистикою продажу пиломатеріалів компанією “Ліс Кодри”, користуються будівлі з брусу. У плані міцності лідируюче місце займають будинки, що зводяться на основі дубового каркасу. Саме їм і присвячена ця невелика стаття.

Хоча каркаси дерев’яних споруд створюють переважно з хвойної деревини, іноді для цього застосовують також дуб. Конструкції з нього набагато міцніше, ніж аналогічні вироби з хвойних порід дерева. Довговічність дубових каркасів доводять численні старовинні будинки, що розташовані в Англії.

Але працювати з дубом досить складно, його переробка вимагає наявності у виконавців особливої ​​майстерності і знань. Вузьке коло людей, що спеціалізуються на його обробці, і висока вартість цього матеріалу визначили порівняно невелику кількість пропозицій.

Будинок-музей художника Чистякова побудований з дубовим каркасом

Щоб грамотно спроектувати будинок на основі дубового каркасу, потрібен професійний архітектор, який добре знається в будівлях з цього матеріалу. Потрібен фахівець, який в достатній мірі знайомий з особливостями споруд на основі дубового каркасу, а також з обмеженою доступністю дубової деревини.

Фахівцями по дубовим каркасів є далеко не всі широкопрофільні будівельники, архітектори та дизайнери, цей факт може трішки збентежити, особливо якщо враховувати те, що проекти подібних конструкцій відіграють ключову роль у визначенні міцності і якості сучасних будівель.

В даний час існує небагато компаній, що спеціалізуються на зведенні будинків з каркасом з дуба. Обмеженим є також коло постачальників деревини для таких конструкцій. На весь Київ “Ліс Кодри” одна з нечисленних компаній, яка володіє власними потужностями достатніми для виробництва і доставки широкого спектру пиломатеріалів, від вагонки і дошки підлоги, до бруса і струганої дошки з дуба. Можливе виготовлення будь-якої кількості пиломатеріалів на замовлення.

Дубова деревина з дерева, спиляного в останні 1,5 року, в подальшому буде поступово осідати оскільки почне втрачати вологу. Особливо активно цей процес протікає перші два роки. Незважаючи на таку особливість цього будівельного матеріалу, саме його найчастіше використовують для зведення каркасів. Пояснюється це відносною простотою обробки, особливо якщо говорити про різання і формування.

Старий будинок має дубовий каркас і тому так довговічний

Структура дубової деревини нітрохи не слабшає при її усушці. Більш того, в процесі висихання вона стає міцнішою, що дозволяє порівнювати її навіть зі сталлю. З цього випливає, що дубові каркаси мають приблизно такі ж несучі властивості, як і аналогічні сталеві конструкції.

Не варто забувати, що якщо будинок з дубовим каркасом після закінчення будівництва почне швидко опалюватися, то матеріал стане різко втрачати вологу. Рано чи пізно це призведе до розтріскування дуба. Розколи, однак, не завжди завдають шкоди міцності конструкцій. Актуальна переважно зовнішня непривабливість матеріалу.

Завантаження дубового бруса, для доставки клієнтам, в вантажівкуДубовий каркас є основою знаменитих англійських будинків. Як відомо, британці є затятими прихильниками цієї технології індивідуального житлового будівництва. В інших країнах будинки на основі дубового каркасу не так популярні, як в Британії.

Характерна особливість англійських будинків на основі дубового каркасу – це наявність саме оголених каркасів і великої площі скління. Намагаючись заощадити, багато британців з дуба створюють тільки каркаси, використовуючи більш дешеві породи дерева для зведення ненесучих конструкцій.

Якщо Вам необхідні пиломатеріали відмінної якості і з доставкою на об’єкт, що зводиться – сміливо звертайтеся до фахівців складу пиломатеріалів “Ліс Кодри”. Вам завжди доступний величезний вибір продукції деревопереробної промисловості по неперевершено низькими цінами, а також безкоштовна консультація профільних столярів, лісорубів та інших вузькопрофільних фахівців. Працюємо без вихідних та перерв на обід.

Заказать товар


Заказать звонок