Як вибирати деревину для будівництва заміського будинку

Існує думка, що для досягнення кращих якісних характеристик дерев’яного будинку неодмінно потрібновикористовувати так званий «зимовий ліс». Чи так це?

Заміський будинок побудований з дерева купленого в Ліс КодраТеоретично, деревина, заготовлена ​​в зимовий період, більш прийнятна для будівництва. Готуючись до суворого часуроку, дерево через коріння скидає надлишок вологи (до речі, і листопад сприяє тієї ж мети), отже, «зимова» деревинамає меншу вологість в порівнянні з деревиною, заготовленою влітку. Більш того, оскільки зимовий ліс заготовлюється,перевозиться, зберігається і обробляється в умовах «природного холодильника», це забезпечує ще одне важливе длябудівельної деревини якість – велику стійкість до біопоразок. Дерево, зрубане взимку, незважаючи на те, що воно теж піддається атмосферним опадам, довго залишається чистим і світлим.

Багато хто думає, що тріщини в деревині виникають через усушки. Насправді тріщини в деревині з’являютьсявнаслідок швидкої усушки. З цієї позиції «зимова» деревина знову має перевагу, як і вдома, зібрані в зимовий час.Причина дуже проста. Навесні температура піднімається поступово, до сезону спеки проходять місяці, тому колодисохнуть повільно і так само повільно провітрюється зруб. Якщо зруб зібраний літом з вологої деревини, заготовленої вцей же сезон, то утворення великої кількості тріщин практично неминуче. Під жаркими променями сонця зовнішняпівденна сторона будинку висихає досить швидко, тоді як її внутрішня сторона і північна сторона будинку сохнутьповільно – все це створює внутрішні напруження в деревині, які й призводять до тріщин.

Однак деякі будівельники заміських будинків вважають, що практика не завжди підтверджує теорію і «зимова»деревина – не панацея. Зустрічаються будинки, які взагалі не мають недоліків так званої «річної» деревини, і є вдома з «зимової» деревини, які не витримують жодної критики.

У регіонах із значними перепадами температур, багаторазовими переходами через нуль і назад важлива не стількидеревина сама по собі, скільки швидке виконання циклу будівництва під дах. У Ленінградській області в 2004 році заосінньо-зимовий сезон температура пройшла через нуль шість разів, а це означає, що для будівельних конструкцій«пройшло» шість років. Можна уявити, як негативно такі скачки температури позначилися на якості деревини, навітьтій, яка була заготовлена ​​в зимовий період.

Потрібно пам’ятати, що деревина – продукція яка швидко псується. Навіть «зимовий» ліс, якщо залишити його на ділянцінеобкоровані, чи не проантісептіровать і дотримати до середини літа, буде схильний біопоразок і набере вологу. Тому,якщо яка-небудь фірма декларує, що круглий рік рубає будинку з зимової деревини, – це дуже серйозна заява. Цеозначає, що фірма володіє великим складом, що все заготовлене взимку штабелюються і проводяться всі необхіднізаходи щодо збереження деревини.

Яким чином можна дізнатися, що деревина заготовлена ​​саме взимку. Насправді гарантій немає ніяких, адже російськадеревина не маркірується і, як правило, не має сертифікатів. Якщо ви все ж хочете купити деревину неодмінно зимовоїрубки, то фахівці рекомендують розміщувати замовлення на будівництво будинку в лютому. З тієї причини, що з листопада по лютий все те, що було заготовлено влітку і навесні, зі складів вибирається. Замовляючи будівництво будинку в лютому, ви автоматично «потрапляєте» на зимовий ліс.

Будинок з дерева побудований в передмісті КиєваЯкий породі віддати перевагу? У дерев’яному будівництві використовуються хвойні породи дерев, кожна з яких маєсвої особливості. Вважається, що для будівництва хороша карельська сосна, проте тільки фахівець може відрізнитисосну карельську від сосни звичайної по особливому малюнку річних кілець. Хороша також модрина, але це дорогийбудівельний матеріал. Деякі фахівці вважають, що в даний час, коли є широкі можливості антисептичної обробки,різниця між сосною і модриною практично стирається.

Свої переваги у ялини – це найбільш дихаюча порода, і дерев’яний будинок з неї виходить самим «дерев’яним». Тим неменш, ялина рідше використовується при будівництві будинків, тому що колоди складно відібрати за якістю – занадтобагато в ній нездорових сучків.

Про товщину колод фахівці говорять одне: за інших рівних умов, чим товще колода, тим більше енергозберігаючимбуде будинок, але зате і набагато більш дорогим.

І остання порада: відбір деревини для зрубу повинні здійснювати фахівці. Звичайно, якісь дефекти деревини може визначити і недосвідчена людина (такі, наприклад, як темні плями гнили, велика кількість тріщин, потемнілий зріз, щоговорить про насиченість дерева вологою), але все ж краще віддати цей важливий етап будівництва будинку в рукизнаючих людей.

Заказать товар


Заказать звонок