Як правильно вибрати брус для капітального будівництва та облаштування приміщень?

Який брус вибрати – клеєний або звичайний? Перший багато хто вважає кращим матеріалом для капітального будівництва будинку. Він дає мінімальну усадку і практично не деформується. Істотний мінус – висока ціна. При цьому клеєний брус зовсім небагато випереджає звичайний брус за позитивними характеристиками. А вартість останнього в два-три рази нижче. Отже, якщо ви зупинили свій вибір на звичайному (не клеєний) брусі, ми розповімо, на що звернути увагу при його покупці.

Рівень вологості, обробка, розміри та інші нюанси підбору якісних пиломатеріалів

Брус отримують тільки з хвойних порід дерев: сосни, модрини, ялини, кедра. Серед всіх перерахованих порід лідером, в Україні, є сосна. Її серцевина, насичена смолами, характеризується високою міцністю і еластичністю, завдяки чому вона не розтріскується з часом.

Брус прийнято розділяти за ступенем вологості на кілька категорій: виріб з природною вологістю (понад 35%), напівсухий брус (від 25% до 35%) і сухий (менше 25%).

Сухий брус, різних розмірів, що зберігається в належних умовах на складіБрус з природною вологістю має найнижчу вартість. Але багато будівельників не рекомендують його купувати, вважаючи такий рівень вологості критичним для експлуатаційних якостей виробу. Волога залишає деревину досить повільно, деформуючи готовий виріб, сприяючи утворенню тріщин і викликаючи зміну його лінійних розмірів. Будинок з такого матеріалу дає довгу усадку.

Сухий брус, навпаки, володіє великою кількістю переваг: добре зберігає первинну форму, не гниє, не піддається утворенню грибка і цвілі, не розтріскується, має меншу вагу. Споруда з сухого бруса практично не дає усадку, тому заселятися можна майже відразу після завершення будівельних робіт.

Який брус вибрати для будівництва будинку: сухий не струганий або сухий струганий? Обидва варіанти. Але перший необхідно використовувати тільки для чорнових робіт, основ для дахів, зведення балок і опор. Струганий брус, завдяки гладкій обробленої поверхні, застосовують для оздоблювальних робіт і зовнішнього облицювання будинку, а також для сходів. Такий матеріал має підвищену стійкість до впливу зовнішніх факторів.

Важливо правильно вибрати брус за розміром. Особливу увагу зверніть на ширину виробу. Якщо ви плануєте будівництво на півдні країни, досить товщини 100 мм. Для півночі краще підібрати деревину товщиною 145-150 мм. А при зведенні будинку в районі, де в зимовий час температура досягає позначки -30 градусів за Цельсієм і нижче, використовуйте брус товщиною не менше 180 мм. Для внутрішніх перегородок купують брус товщиною від 100 мм.

Як вибрати брус для дому: на що ще звернути увагу?

Брус, який ви купуєте, повинен бути:

  • Сухим;
  • Без тріщин в центрі;
  • Без дірок від сучків;
  • Без слідів гнилі і цвілі;
  • Без дірочок і чорних крапок;
  • З торцями, обпиляними під прямим кутом до поздовжньої осі;
  • З рівними крайками;
  • Допускаються невеликі викривлення і перекоси.

Широкий вибір сухого струганого і не струганого бруса, представленого в різних розмірах в нашій компанії, дозволить вам знайти оптимальний варіант для вашого майбутнього будинку в тематичному магазині «Ліс Кодра».

Заказать товар


Заказать звонок