Вагонка з листяних порід дерева – ідеальне рішення для обшивки лазень і саун

Баня обшита вагонкою від Ліс КодриНа сьогоднішній день більш екологічно чистого і красивого матеріалу, ніж дерево, яке застосовується для внутрішнього облаштування лазні або сауни, не існує. З огляду на різноманітну колірну гаму деревини, її доцільно використовувати в якості оздоблювального матеріалу без додаткового фарбування. Використання листяних порід дерева виступає запорукою безпеки для здоров’я людини при відвідуванні парильні і дає можливість облаштування прийнятного за ціною, якістю інтер’єру. Беручи до уваги той факт, що вагонка для лазні піддається активному впливу води, до підбору породи деревини потрібно підходити найбільш ретельно.

До різних приміщень лазні висуваються специфічні вимоги, тому найефективніше використовувати різні оздоблювальні матеріали для оформлення кімнат.

Наприклад, деревина з північних хвойних порід добре зарекомендувала себе при використанні в приміщеннях з підвищеною вологістю, але для облаштування парилки вона не підходить ідеально через наявність великої кількості смол, які виділяються з неї під впливом температури. У лазнях України найчастіше використовується липа, вільха або осика.

Вагонка для лазні, з перерахованих вище порід дерева, повністю задовольняє вимоги, що висуваються до екологічності та зовнішнього вигляду готового оздоблення, а також відмінно себе зарекомендувала в умовах вогкості, високих температур. Іноді, для створення в лазні особливого антуражу, обробка здійснюється екзотичними породами. У престижних центрах відпочинку або дорогих особняках часто можна зустріти парилку, облицьовану деревом абаші або червоним канадським кедром. Дані породи за своїми характеристиками подібні до місцевих аналогів деревини, але за своєю вартістю перевершують її в кілька разів. Якщо розглядати питання підбору вагонки для лазні з практичної точки зору, то доцільніше використовувати деревину місцевих порід. Саме з цих міркувань основу нашого асортименту становить якісна вагонка з вільхи та липи. Також в «Ліс Кодри» представлено широкий спектр пиломатеріалів, які застосовуються на всіх етапах будівельних і ремонтних робіт.

Обробка вагонки для додаткового захисту від гниття і розтріскування

Вагонка з вільхи та липи крупним планом, Київ 2019 рікВсі ми прекрасно знаємо, що найкращим методом обробки деревини є «відсутність обробки». Якщо є можливість використовувати натуральне необроблене дерево, то нею потрібно обов’язково скористатися, але не завжди необроблене дерево може задовольнити вимоги, які пред’являються до будівельного матеріалу для деяких, конкретних умов експлуатації. Вагонка для лазні, частіше за все, не піддається ніякій обробці або проходить тільки мінімальну термічну обробку без використання хімічних речовин. Сама суть обробки сауни деревом лежить в безпеці і корисності даного матеріалу для здоров’я людини. При обробці лазні можна підібрати необхідний матеріал, який не потребує додаткової обробки. Наприклад, модрина відмінно підходить для душових кімнат, липа для парилки, а вільха для обробки передпокою і роздягальні.

В цілому, підбір матеріалу здійснюється індивідуально, але необхідно при цьому враховувати його експлуатаційні властивості. Якщо для облаштування парилки використовується деревина хвойних порід, то вона перед цим проходить термічну обробку з метою видалення з неї непотрібних, надлишкових смол. Для обробки душових кімнат листяними породами дерева, також необхідно провести їх обробку з метою захисту їх від вологи. У соснових породах цю функцію виконують природні смоли.

При використанні вагонки для зовнішньої обшивки будівлі вона піддається обробці спеціальними засобами з зовнішньої сторони, вже після її монтажу.

Спрощений порядок обшивки стін лазні або сауни розглянемо далі

Із завданням обшивки вагонкою легко можна впоратися самостійно. Для цього необхідно виконати наступні дії:

  1. До початку роботи встановити місця розміщення кабелів розеток, вимикачів, лампочок, тобто виконати розмітку приміщення;
  2. Обшити каркасом з бруса;
  3. При необхідності провести тепло- та гідроізоляційні роботи;
  4. Закріпити вагонку на каркас;
  5. Не забути про зовнішню обробку елементів конструкції в місцях, де це необхідно.

Інтер'єр парилки обшили вагонкою з листяних порідЯк бачимо, вимоги до вирівнювання стін і стелі досить невисокі, тому що всі нерівності ховаються під зовнішнім шаром дерева. Вагонку на дерев’яний каркас можна закріпити за допомогою цвяхів без попередніх розрахунків і підготовчих робіт. Вона може кріпитися як вертикально, так і горизонтально. У приміщеннях з високими стелями доцільно використовувати горизонтальне кріплення, а при низьких стелях краще виглядає вертикальне розміщення елементів конструкції. Головна вимога до матеріалу – правильні геометричні форми і однорідність колірної гами.

При облицюванні парилки необхідно здійснювати приховане кріплення, для того щоб металеві деталі кріплення випадково не обпекли відвідувачів при контакті з їх тілами.

Придбати вагонку відмінної якості, для облаштування лазень і саун, досить легко. Жителі Києва і всього передмістя столиці користуються послугами компанії «Ліс Кодри». Ми спеціалізуємося на постачанні пиломатеріалів всіх видів. Вас неодмінно порадують наші ціни і зручне розташування складу.

Заказать товар


Заказать звонок