Килимова доріжка для дерев’яних сходів: характеристики, нюанси облаштування

Поворотний майданчик дерев'яних сходів до закріплення доріжкиОсновне призначення килимових доріжок для дерев’яних сходів – це захист матеріалу конструкцій від пошкоджень і забезпечення безпеки при пересуванні. На сходах з таким покриттям неможливо посковзнутися, чого не можна сказати про аналогічну конструкції без такого елемента, де завжди є ризик з’їхати з сходинки і отримати травму. Крім того, доріжку можна зняти і випрати, що не є можливим при використанні, наприклад, ковроліну.

Килимову доріжку зазвичай укладають на кожну сходинку сходів. Ширина покриття зазвичай трохи менше, ніж довжина ступенів, завдяки чому забезпечується їх належна видимість.

Особливості вибору килимової доріжки для дерев’яних сходів

Домотканий килимок - не саме оптимальне покриття для сходів з дереваАналогічно іншим текстильним матеріалам, килимові доріжки розрізняються між собою рядом параметрів. Перш за все до них відноситься спосіб плетіння, а вже потім йдуть: фактура, колір, довжина ворсу.

Щоб правильно вибрати килимову доріжку, слід спочатку чітко визначитися з тим, для чого конкретно вона буде використовуватися. Якщо хочеться, щоб покриття радувало своєю красою протягом багатьох років, перевагу варто віддавати виробам на вініловій основі. Така килимова доріжка буде не тільки прикрашати сходи, але і стане захищати їх від бруду, вологи.

Метод виробництва вінілових килимових доріжок повністю відповідає вимогам, що пред’являються до них сучасними клінінговими компаніями. Подібні покриття виготовляють з особливих синтетичних волокон, вони мають видатну стійкість до зносу при тривалій експлуатації, прості в догляді і довговічні.

Перелік інструменту і технологія укладання

Драбина зібрана з пиломатеріалів від Ліс КодриЯкщо вже є килимова доріжка, то залишилося тільки укласти її на дерев’яні сходи.

Для такої роботи потрібні наступні інструменти:

  • Шуруповерт або викрутка;
  • Фіксатори і різноманітні кріплення;
  • Тримачі килиму.

Процес укладання килимової доріжки складається з набору послідовних дій:

  1. Вимірюють довжину доріжки. Для цього розраховують висоту підступінку і ширину проступу. Ці показники підсумовують, після чого отримане число множать на кількість щаблів. До цього результату приплюсовують 3-4 см “про запас”.
  2. Щоб розташувати доріжку точно посередині сходів, на щаблях відзначають місця, де будуть знаходитися межі покриття. Закріплення доріжки починають з першого ступеня, що внизу сходів.
  3. Розбирають наявний в комплекті фіксатор, після чого, в попередньо намічене місце, встановлюють нижню скобу. Якщо потрібно реалізувати кутове кріплення, то скобу щільно прикладають до кута ступені.
  4. Намічають місце, куди буде закручуватися перший шуруп, після чого його вгвинчують приблизно на половину довжини. В скобу вставляють фіксуючу штангу. Відзначають місце, де буде знаходитися скоба іншого фіксатора, після чого її також частково прикручують шурупом.
  5. Обидва кріплення вирівнюють, після чого докручують шурупи. Якщо скоби доріжки тримаються на кількох шурупах, то вони також повинні бути закручені до кінця.
  6. Встановлюють верхню частину фіксатора, після чого поправляють доріжку. За аналогічною технологією покриття закріплюють на всіх інших рівнях.

На цьому процес укладання килимової доріжки на дерев’яні сходи можна вважати закінченим.

Купити всі необхідні пиломатеріали, для будівництва дерев’яних сходів та облаштування приміщень будь-якого виду, раціонально зі складу в Києві. Компанія “Ліс Кодри” спеціалізується на виготовленні широкого спектру пиломатеріалів вищого сорту, їх вірному зберіганні та продажу. Вам завжди доступна безкоштовна консультація профільних столярів і доставка замовлень по Україні. Також, слід нагадати про той факт, що ми працюємо без вихідних і приймаємо оплату за безготівковим розрахунком.

Заказать товар


Заказать звонок