Плінтус з дерева – ключовий елемент оформлення якісного покриття підлоги

Підлоговий плінтус – це особливий декоративний елемент, що дозволяє якісно облаштувати кут між покриттям підлоги і стіною. З давніх-давен на Україні, в будівництві, застосовувався такий будівельний матеріал, як дерево. До сих пір дерев’яні плінтуса широко використовуються в сфері оздоблення приміщень. Переваги використання дерев’яних плінтусів, від “Ліс Кодри”, перед їх пластиковими аналогами незаперечні: прекрасне доповнення інтер’єрної композиції, особливо при настилі підлоги дорогими натуральними матеріалами, величезна різноманітність колірної гами, хороша міцність, екологічність і довговічність, не варто забувати також і про відносну простоті монтажу.

Вибір матеріалу – породи деревини для виготовлення плінтуса

Плінтус з сосни, будинок в передмісті КиєваДуже важливо підібрати правильне дерево для виготовлення плінтуса. Найчастіше використовуються хвойні дерева, зокрема сосна, і тверді породи деревини, наприклад, дуб. З огляду на ДСТУ, краще використовувати сосну, так як дана порода деревини дозволяє створити рівну лінію, окреслює підлогу, без значних витрат часу з Вашого боку. Також, плінтуса з хвойних дерев, стійкі до підвищеної вологості, відповідно, вони не будуть деформуватися і тріскатися при висиханні. Дубові вироби є більш надійними, з кращими показниками по міцності, вони виглядають солідніше, проте коштують дорого, тому використовуються зазвичай для оздоблення в елітних будинках. Плінтус з твердих порід деревини проблематично монтувати і встановлювати без досвіду, його обов’язково потрібно покривати лаком, до того ж широкий плінтус з дуба або клена викликає величезну кількість труднощів при закріпленні.

Що стосується вибору кольору, то краще обрати його наближеним до кольору підлоги, щоб плінтуси не виділялися на фоні підлогового покриття. Найбільш затребуваний, в Україні, нефарбований дерев’яний плінтус із сосни.

Підготовка – розрахунок необхідної кількості пиломатеріалів

Перед монтажем обов’язково слід провести розрахунки матеріалу, щоб уникнути зайвих витрат. В першу чергу слід обчислити потрібну довжину плінтуса, для цього визначається периметр кімнати, з отриманого значення віднімається ширина дверного отвору. Потім отримане значення ділиться на розмір одного плінтуса, а далі отримане число округлюється в більшу сторону. Фахівці радять до отриманого значення додати 10% матеріалу в якості резерву. Також потрібно потримати куплений плінтус в приміщенні, в якому він буде встановлений, протягом доби, щоб виріб адаптувалося до вологості наявної в кімнаті.

Правильний монтаж плінтуса – рекомендації від майстрів “Ліс Кодри”

Підлога з правильно покладених соснових дощокДля якісного монтажу проводиться ряд операцій, які потрібно виконувати дуже акуратно.

Для проміжного стикування білого плінтуса застосовується стусло. Цей інструмент дозволяє обрізати дошку під потрібним кутом в 45 або 90 градусів. У разі, якщо немає під рукою стусла, можна провести наступну процедуру: до кута між покриттям підлоги і стінкою потрібно докласти плінтус, по ньому чертится пряма – лінія розмітки. Ця операція повторюється в кожному кутку по обидва боки. Після цього відрізається необхідний по довжині шматок, на кінці проводиться розмітка з урахуванням необхідних характеристик. Верхня точка – кут плінтуса, що впирається в протилежну стіну, нижня точка – розмітка на підлозі, яка знаходиться перпендикулярно плінтусу. Далі відмічені точки потрібно з’єднати прямою лінією, потім плінтус слід обрізати перпендикулярно до підлоги.

Як же діяти, якщо не вистачило одного цільного плінтуса для перекриття всього периметра? Тоді доводиться використовувати кілька шматків, які дуже важливо зістикувати один з одним. В цьому випадку ідеально один до одного підходять кути, обрізані не менше ніж в 45 градусів. Це рішення дозволяє зробити стик непомітним.

Важливо пам’ятати, що робота з дерев’яним плінтусом дещо складніше, ніж з плінтусом пластиковим. В цьому випадку, при монтажі, не використовуються з’єднувальні елементи, тому обов’язково потрібно максимально точно підігнати частини плінтуса на кутах.

Установка – нюанси закріплення плінтуса, які важливо знати

Доставка плінуса замовникам з ХарковаУстановка дерев’яного плінтуса не вимагає наявності спеціальних навичок і умінь, будь-який домашній майстер може без особливих складнощів зробити цю операцію. Плінтус закріплюється до підлоги за допомогою саморізів, рідких або звичайних цвяхів. Цвяхи забиваються в підлогу через рейку плінтуса під кутом 70-80 градусів.

Найкращим варіантом вважається використання саморізів. Для того, щоб приховати кріплення, потрібно використовувати тонкі саморізи з невеликими капелюшками. Спочатку плінтус розташовується під саморізами, відстань між якими має бути приблизно 10 сантиметрів. Потім саморіз вкручується в стіну до упору, плінтус забирається, свердлиться отвір, в який вставляється дюбель. В кінці плінтус ставиться на місце і фіксується саморізами.

Естетична сторона застосування деревних плінтусів при облаштуванні підлоги

Підбір плінтуса є дуже важливим моментом, адже підлогові плінтуси використовуються не тільки для стикування підлоги зі стіною, а й для створення і підтримки необхідного інтер’єрного стилю в приміщенні, що облаштовується. Особливо слід відзначити екологічність і натуральність використовуваних в Україні плінтусів від “Ліс Кодри”. Дерев’яний плінтус не забруднює атмосферу і навколишнє середовище, ця обставина зменшує кількість алергічних реакцій в організмі людей, дозволяє дихати чистим повітрям, а при переробці не виділяється значна кількість хімічних відходів. Якщо Вам важливо здоров’я, а також є бажання створити унікальний образ будинку, квартири чи приміщень офісу, то підлоговий плінтус з дерева – прекрасне рішення за цілком прийнятною ціною!

Заказать товар


Заказать звонок