Правильний підхід до будівництва довговічною альтанки з дерева власними руками

Дерев’яна альтанка – це споруда, без якої неможливо уявити повноцінний відпочинок на свіжому повітрі у себе на дачі. А адже процес зведення альтанки з дерева досить простий і до того ж цікавий. Єдине, що тут необхідно – це бажання.

Чим хороша дерев’яна альтанка і чи є недоліки у такого рішення?

Оздоблення альтанки з дерева побудованої своїми рукамиПеред початком будівництва об’єкту необхідно зважити всі плюси і мінуси.

З недоліків можна виділити хіба що відносну недовговічність конструкції в порівнянні з іншими матеріалами (на приклад, цеглою або плитами з бетону). Однак і цей мінус в наш час можна звести нанівець, використовуючи для обробки дерева спеціальні засоби.

Переваги ж деревини наступні:

  • Видатна екологічність;
  • Простота використання;
  • Невисока вартість;
  • Доступність зі складу “Ліс Кодра”.

При всій своїй простоті, будівництво альтанки з дерева – процес, до якого необхідно поставитися з усією відповідальністю, щоб споруда служила якомога довше і радувало своєю красою своїх господарів і їх гостей.

З чого ж потрібно починати будівництво – підготовчий етап

Як і в будь-якому будівництві, все потрібно починати з вибору деревини, що зберігається на складі, а потім перейти до зведення фундаменту. Не варто забувати і про обробку дерева, спосіб необхідно продумати заздалегідь.

Існують два види альтанок:

  1. Відкриті;
  2. Закриті.

Основна відмінність: повноцінні стіни з вікнами наявні у другого типу, що дозволяє використовувати альтанку не тільки влітку, а й взимку.

Однак, перший варіант найбільш поширений в силу простоти своєї конструкції. На ньому і зупинимося докладніше.

Фундамент – основа будь-якого будівельного об’єкта

Закладка фундаменту відбувається за стандартною технологією. Необхідно вирити траншею по периметру майбутньої альтанки, потім насипати в це поглиблення пісок, зверху щебінь. Після цього вже залити все це підготовленим заздалегідь цементним розчином. Почекати.

Тут варто зауважити, що існує альтернативний варіант – будівництво альтанки з дерева, яка не потребує фундаменту. Каркас, що складається зі стін і даху, встановлюється безпосередньо на землі (газоні).

Підлога для альтанки – початок будівництва

По-перше, до того як почати зведення підлоги для альтанки власноруч, необхідно ретельно обробити використовувану деревину, так як саме підлога – це та частина, яка об’єкту, що найбільше схильна до шкідливого впливу навколишнього середовища і набагато раніше приходить в непридатність, ніж інша частина конструкції.

Найчастіше, при створенні підлоги, використовуються дошки, товщина яких залежить від розмірів альтанки. Чим більше габарити об’єкта, тим товщі потрібні дошки.

Основна частина альтанки – каркас

Після того, як підлога готова, можна приступати до зведення головної частини всієї конструкції – каркасу альтанки. Так, як в даній статті розглядаються альтанки з дерева, то в будівництві каркаса застосуємо дерев’яний брус. Від форми об’єкта буде залежати кількість несучих опор. Якщо це прямокутна форма, то знадобляться чотири стовпи, якщо ж форма багатокутника, то більше. Далі збирається каркас даху, щоб конструкція була міцною, необхідно використовувати цільні бруси.

Для відкритого варіанту, який ми розглядаємо, стіни не потрібні. Якщо ж виникла ідея зведення альтанки, з дерева, закритого типу, то можна використовувати дощечки для обшивки стін. Головне не забувати про призначення цього типу побудови – відпочинок, і залишити необхідні прорізи, щоб було достатньо сонячного світла.

Саме в процесі зведення та оформлення стін можна дати “розгулятися” своїй фантазії. Адже працювати з деревом одне задоволення.

Зведення даху – фінальний акорд

Зовнішній вигляд круглої дерев'яної альтанки закритого типуОснова даху – все ті ж дерев’яні дощечки, або тут можна використовувати ОСБ-плити чи великі листи фанери. Застосування останніх значно спростить і прискорить процес будівництва. Потім необхідно постелити шар руберойду і далі вже накривати або шифером, черепицею або чимось подібним.

Ось і все, альтанка готова! Тепер можна зайнятися внутрішнім оформленням на свій смак. Більшість людей, в першу чергу, налагоджують подачу електрики, наприклад для підключення телевізора. Адже що може бути краще перегляду улюбленої телепередачі, сидячи в альтанці, побудованій власними руками.

Заказать товар


Заказать звонок