Вагонка – область застосування і популярні способи облицювання нею

Вагонка вищого сорту перед завантаженням в автомобіль для відправки на об'єкт замовникаВагонка, як облицювальний матеріал, використовується в Україні досить давно. Найчастіше в дачних будівлях її активно застосовують для обшивки стель і стін. Але не тільки на дачах вагонка знайшла своє застосування. Сьогодні цей матеріал досить популярний і при внутрішньому облаштуванні квартир, не в останню чергу завдяки простоті підбору дощок і постійній наявності на складі.

Процес виготовлення вагонки зводиться до розпилювання товстих дощок на більш тонкі. Таким чином, вагонка – це дошки невеликої товщини, з гладкою поверхнею, що з’єднуються між собою на основі принципу «гребінь-паз». При цьому розмір і товщина панелі можуть варіюватися в залежності від побажань замовника.

Як правило, витратним матеріалом для виробництва вагонки служить сосна. При цьому для будівель, які часто піддаються впливу високих температур, таких як, наприклад, сауна, використовується вагонка, виготовлена ​​з дуба або інших порід листяних дерев. Причиною цього є смола, яку хвойні породи виділяють під впливом високих температур.

Де використовується вагонка і чи складно вона укладається?

Як вже було сказано вище, вагонка використовується на дачних ділянках для облицювання альтанок, саун, бань та інших будівель. Але область її застосування не обмежується тільки лише заміськими будинками.

Вагонка набирає популярність і при обробці квартир, так як вважається дійсно екологічно чистим матеріалом. Крім того, цей природний матеріал має прекрасні звукоізоляційні властивості, а також забезпечує оптимальний мікроклімат в приміщенні.

Перш ніж приступити безпосередньо до укладання вагонки, поверхні стін або стелі попередньо необхідно обробити антисептиком, який запобіжить утворенню і поширенню грибка, розмноженню комах.

Подальші дії залежать від матеріалу, до якого буде кріпитися вагонка:

  1. Якщо це дерев’яна, і досить рівна поверхня, то кріпити вагонку можна прямо до неї, без формування обрешітки.
  2. Якщо поверхня бетонна, то в цьому випадку знадобиться спочатку зібрати дерев’яну обрешітку і вже до неї кріпити вагонку. При цьому відстань між рейками обрешітки визначається розміром панелей вагонки.

Перша дошка прибивається оцинкованими цвяхами до стіни. Звичайні цвяхи використовувати не рекомендується, так як вони піддаються іржі. Кожна наступна дошка вагонки вставляється в паз попередньої.

Зверніть увагу на те, що між собою панелі необхідно з’єднувати, залишаючи невеличкий технологічний зазор в декілька міліметрів. Справа в тому, що при перепаді температур дерево має властивість розширюватися. І якщо не залишити зазор, це призведе до дефекту панелей.

Щоб поверхня, облицьована вагонкою, була рівною і мала привабливий зовнішній вигляд, використовуйте рівень або звичайний підвіс.

В принципі, працювати з цим будівельним матеріалом досить легко, тому з обшивкою приміщення вагонкою може впоратися людина, що володіє мінімальними навичками оздоблювальних робіт.

Купити ж вагонку, не переплачуючи посередникам, можна відвідавши магазин-склад «Ліс Кодра» розташований на території столиці.

Заказать товар


Заказать звонок