Садові доріжки – незамінний елемент сучасної присадибної ділянки

Все частіше в Україні зустрічаються присадибні ділянки, домінуючим елементом облаштування котрих є садові доріжки створювані з використанням дерев’яних спилів та інших будівельних матеріалів. Раніше провідну роль займали городи, але вони не відповідають актуальним вимогам, що пред’являються до привабливості і грамотного зонування територій.

Особливості розміщення садових доріжок на присадибній ділянці

Доріжки, грамотно сплановані та реалізовані з урахуванням їх функціональності, можуть стати не тільки ефектною, але і довговічною прикрасою присадибної ділянки. Крім того, якщо на ній переважають глинисті ґрунти, що стають слизькими після дощів, то доріжки забезпечать безпеку пересування і виключать ймовірність отримання травм.

Плануючи розмістити на своїй ділянці садові доріжки, необхідно брати до уваги розміри і стиль оформлення території. Якщо ділянка невелика, то ідеальним варіантом для реалізації задуманого будуть звивисті доріжки, здатні візуально розширювати простір. Що стосується великих за площею територій, то на них доцільно розміщувати рівні, прямі садові стежки.

Садові доріжки можна облаштувати своїми силами, тобто власноруч, причому це стосується навіть людей, які не мають ніяких знань і навичок у створенні культурних ландшафтів. Матеріал, з допомогою якого будуть створюватися розглядувані декоративні елементи, повинен гармонійно поєднуватися з будинком, наприклад таким, що має дубовий каркас, і стилем оформлення ділянки.

Види покриттів найбільш поширених в Україні

Для облаштування доріжок на присадибних ділянках може використовуватися три типи покриттів:

  1. М’яке;
  2. Тверде;
  3. Комбіноване.

Почнемо з самого дорогого – твердого покриття

Основними матеріалами, що представляють групу твердих покриттів для облаштування садових доріжок, є бруківка, тротуарна плитка, природний камінь і бетон. З їх допомогою можна облаштовувати під’їзні шляхи, майданчики перед гаражами, автомобільні стоянки та інші види площ, де покриття повинне відповідати підвищеним вимогам в плані надійності і міцності. Кожен з цих матеріалів здатний витримувати значні навантаження, володіючи при цьому особливою довговічністю.

Глибина закладки пішохідних доріжок, створюваних з твердих матеріалів, зазвичай становить 10-12 см, а доріг для руху автомобілів – 40-50 см. Якщо облаштовується бетонна конструкція, то спочатку викопують необхідну по глибині траншею, після чого її дно засипають піском, який ретельно розрівнюють і утрамбовують. Товщина такого дренажного шару зазвичай складає не більше 5 см.

З дощок, які зазвичай замовляють у компанії “Ліс Кодри”, збирають опалубку, яку закріплюють по краях майбутньої доріжки. Щоб додати бетону жорсткість і необхідний рівень зчеплення, в опалубку укладають арматуру. Конструкцію заливають розчином, який ретельно розрівнюють шпателем. Отриману бетонну стежку можна або залишити відкритою, або декорувати бордюрами і яким-небудь недорогим матеріалом.

Садова доріжка з деревного спилу, передмістя Києва

М’яке покриття

В якості м’яких покриттів для садових доріжок найчастіше обирають щебінь, гравій, деревну щепу і гальку.

Як і при облаштуванні твердих покриттів, спочатку викопують траншею, глибина якої може становити близько 10 см, після чого на її дно укладають геотекстиль. Призначенням цього матеріалу є перешкоджання розростанню рослинних коренів. Обов’язково облаштовуються високі бордюри, які дозволять зберегти межі доріжки.

Садові стежки на основі м’яких покриттів мають природний і привабливий вигляд. Вони можуть виступати в якості як під’їзних шляхів, так і звичайних прогулянкових доріжок. М’які покриття не вимагають особливого догляду, що є їх великою перевагою. Але періодично потрібно підсипати наповнювач, так як при експлуатації доріжки він може випадати за її межі.

Комбінована садова доріжка з деревного спилу

Комбіноване покриття на основі дерев’яних спилів

Подібного роду покриття передбачають поєднання м’яких і твердих матеріалів. Наприклад, камінь ідеально поєднується з гравієм, а дерев’яні спили – з мармуровою або гранітною крихтою.

Насипавши гравій по периметру доріжки з тротуарної плитки, їй можна забезпечити якісний дренаж. Вода, що стікатиме зі стежини, завдяки такому положенню речей, не буде розмивати газон. Таке обсипання забезпечить також плавний перехід між плиткою і зеленими насадженнями.

Створивши на ділянці основні доріжки, можна облаштувати самостійно і другорядні стежки. Привабливий вигляд мають дерев’яні конструкції. Раціонально укласти дерев’яні спили або зробити настил із обрізних дощок, колод або обрізків дерев.

Перед укладанням деревину потрібно ретельно підготувати, а саме – покрити бітумом і спеціальним хімічним складом, що запобігає гниттю матеріалу. Розміщувати спили можна не тільки рядами, а й хаотично. Зазори, які неодмінно будуть існувати, закладають ґрунтом, після чого вирівнюють поверхню і засівають травою.

Найбільш простим і дешевим варіантом є доріжки-стежки. Спочатку розрівнюють майбутню доріжку, після чого проводять зміцнення отриманої поверхні. Для цього зазвичай використовують суміш піску і гравію. Уздовж периметра стежки висаджують рослини, що дозволить зберегти її первісну форму.

Висновок. Для облаштування кожного з видів садових доріжок необхідно заздалегідь купити ті чи інші пиломатеріали, бажано зробити це не переплачуючи посередникам. Досягти поставленої мети Вам допоможе столичний склад пиломатеріалів “Ліс Кодри”. У нас можна обзавестися не тільки дошками для опалубки або дерев’яними спилами, але і вагонкою з листяних порід дерева, імітацією бруса, дошкою для підлоги та іншими якісними будівельними матеріалами з сосни, липи, осики, дуба за цілком демократичними цінами. Працюємо без вихідних та обідніх перерв.

Заказать товар


Заказать звонок